Jogový a detoxikačný pobyt v ajurvédskom centre na Srí Lanke

Zacvičte si jogu, vychutnajte si dokonalý oddych a nabite sa novou energiou v ajurvédskom centre Nature Lanka uprostred panenskej prírody na Srí Lanke.

Vďaka prirodzenej strave podľa ajurvédskej medicíny, ajurvédskym procedúram, masážam a ashtanga joge dosiahnete harmóniu, z ktorej budete môcť dlho čerpať.

Doprajte sebe alebo darujte svojim známym netradičnú dovolenku a zážitok na celý život.

sav2 

Joga počas pobytu 

Počas pobytu si budete so mnou môcť zacvičiť ashtanga jogu. Ashtanga joga je tradičný jogový systém a jej fyzická prax je založená na pozíciách, ktoré idú logicky po sebe a tvoria ucelenú sériu. Spolu budeme cvičiť prvú sériu, ktorá ozdravuje celé telo.

Ashtanga joga je tradičný jogový systém. Svoje prvopočiatky má v Tibete, kde sa učenie šírilo formou parampara, t.j. z učiteľa na žiaka, ktorý učí slovne a pomocou vlastných rúk a teda nie demonštrovaním cvičenia. Do Indie priniesol tento systém jogy Sri T. Krishnamacharya. Nasledoval ho Sri K. Pattabhi Jois, ktorý spropagoval Ashtanga jogu po celom svete. V indickom meste Mysore založil svoju školu. 

Ashtanga joga má štyri série, každá séria sa skladá z logicky, po sebe idúcich pozícii. Základ každej série je pozdrav slnku A a B, ktorý nás pripraví na ďalšie asány, zahrieva naše telo. Na začiatku každej série je otváracia sekvencia, ktorá nás aktivuje a na konci je zatváracia sekvencia, ktorá nás na konci cvičenia ukľudní. Tak ako pozície by sa mali cvičiť v logickom slede, aj samotné série by mali na seba nadväzovať a cvičiť postupne, čo niekedy môže trvať aj niekoľko rokov. Ashtanga joga je celoživotná záležitosť. Najprv sa začína prvou sériou, ktorá sa volá Yoga Cikitsa a znamená Joga terapia. Po určitej dobe pravidelného cvičenia môže prejsť žiak na ďalšiu sériu, ideálne podľa inštrukcie jeho učiteľa.

image%20(15) 

Ajurvéda

Ajurvéda, najstaršie svetové učenie o zdraví, vzniklo pred tisíckami rokov na Srí Lanke a v Indii. Význam slov ayus a veda v sanskrite znamená „znalosti o živote“. Na Srí Lanke aj v Indii sa ajurvéda študuje rovnako dlho ako klasická medicína, 6 rokov, a popri klasických nemocniciach tu existujú aj ajurvédske. V súčasnosti však záujem o ajurvédu zažíva svoju renesanciu na celom svete, nakoľko moderný človek hľadá v dnešnom uponáhľanom živote rovnováhu.

Ajurvéda je celostná medicína. Zahŕňa všetky aspekty zdravia – telesné, duševné, ale aj tie, vyplývajúce zo sociálneho kontextu či životného prostredia. Na rozdiel od klasickej medicíny, zameriavajúcej sa na potlačovanie príznakov choroby, ajurvéda lieči príčinu jej vzniku. Smeruje k zachovaniu rovnováhy energie v tele, ktorá je najdôležitejšou podmienkou zdravia. Podľa ajurvédskeho učenia ide o tri druhy biologických energií – dóš: Vata, Pita a Kapha. Len v rovnováhe je človek zdravý. Tú ajurvéda obnovuje vhodnou stravou, bylinkami, detoxikáciou organizmu a tradičnými masážami a procedúrami.

Naše telo a duša sa môžu dostať do nerovnováhy, keď sa o ne dostatočne nestaráme. Následkom toho je, že ochorieme. Symbolom stratenej rovnováhy sú napríklad bolesti. Prostredníctvom nich zistíme, že niečo nie je v poriadku. Zlá situácia nastane len vtedy, keď nerozumieme, čo nám chcú tieto bolesti o znovuobnovení našej rovnováhy oznámiť. Prostredníctvom ajurvédy však vieme rozoznať, odkiaľ bolesť prichádza a čo musíme urobiť pre jej vyliečenie.

Zdroj informácií: http://ayurveda-kingdom.sk/co-je-ajurveda/

Ajurvédska kúra

Koncept ajurvédskej kúry obsahuje komplexný systém piatich (pancha=čin) účinných terapií (karma=proces) Panchakarma, ktorými je možné zbaviť telo na všetkých jeho úrovniach od toxínov. Panchakarma neznamená len očistu čriev, pečene, či kože, ale očisťuje organizmus človeka na bunkovej úrovni. Tieto veľmi účinné prečisťovacie metódy so storočnou tradíciou sú označované za „inteligenciu ajurvédy“. Predstavujú optimálnu liečbu ťažkých, chronických ochorení, ktoré však môžu byť využité aj zdravými jedincami ako preventívny prostriedok na posilnenie zdravia a na omladenie.

Uspokojivé výsledky kúry je možné dosiahnuť za dlhšie obdobie v trvaní od dvoch do ôsmich týždňov. Čím je klinický obraz ochorenia ťažší a ochorenie trvá dlhšie, tým dlhšie sa musí program panchakarmy vykonávať. Pravá kúra panchakarmy je vždy medicínsky zameranou liečebnou kúrou pod dohľadom lekára.

Výborné výsledky je možné docieliť intenzívnymi prečisťovacími postupmi u všetkých chronických a dlho pretrvávajúcich chorôb a pri psychosomaticky podmienených ťažkostiach, ako sú napríklad ochorenia kože, poruchy trávenia, autoimúnne ochorenia, impotencia, tinitus alebo nespavosť. Prostredníctvom jemnejších čistiacich postupov sú veľmi dobré liečiteľné aj choroby srdca, cukrovka alebo ochorenia pohybového aparátu.

Zdroj informácií: http://ayurveda-kingdom.sk/co-je-ajurveda/ 

Galéria rezortu  Facebook  rezervácie info k joge

Článok si môžete pozrieť aj na KAMzaKRASOU.sk, kde publikujem svoje články   

pobyt%20na%20sr%C3%AD%20lanke 

 


Spať na Články