Tvarohová roláda s ovocím

Dnes by som sa s Vami rada podelila o ďalší recept na niečo sladké, najmä ak uprednostňujete sladkosti s menším obsahom sacharidov a vyšším obsahom bielkovín. Je opäť veľmi jednoduchý. Roláda je vhodná aj pre tých, ktorí nemôžu používať múku.

tvarohov%C3%A1%20rol%C3%A1da%20s%20ovoc%C3%ADm 

Originálny recept síce nie je môj, ja som si ho prispôsobila mojim chutiam a doplnila niektoré ingrediencie. Najmä som pridala viac tvarohu, aby bola roláda šťavnatejšia. Namiesto pôvodnej stévie som ako sladidlo použila kokosový cukor. Kalorické hodnoty rolády som síce tentoraz neprepočítavala, ale sú určite vyhovujúce, keďže zloženie rolády tvorí tvaroh, tvaroh a opäť tvaroh, z malej časti ovocie a kokosový cukor.

 

Ingrediencie na cesto :

250g- Tvaroh (ja som použila plnotučný hrudkový)

2 p.l.- Holandské kakao s vysokým obsahom kakaového masla

2 p.l.- Kokosový cukor (nerafinovaný cukor, stévia podľa chuti, med, xylitol)

3 vajíčka

1 č.l.- Škorica ceylonská, mletá

 

Ingrediencie na plnku:

500g- Tvaroh (ja som použila plnotučný hrudkový)

200g- Mrazené ovocie (ideálne bobuľové, ja som použila zmes jahody, černice, čučoriedky, maliny)

2 p.l.- Kokosový cukor (nerafinovaný cukor, stévia podľa chuti)

60g- Vlašské orechy

½ č.l.- Vanilka bourbon, mletá

 

Cesto pred prečením a po prečení

Príprava cesta

Zahrejeme si rúru na 190 °C. Zatiaľ si pripravíme cesto na roládu. Zmiešame tvaroh, kakao, cukor, žĺtka a škoricu. Z bielok vyšľaháme sneh, ktorý vmiešame do zmesy. Na plech dáme papier na pečenie a vylejeme naň zmes na cesto. Rovnomerne rozotrieme po celom plechu. Pečieme približne 12-15 minút. Necháme vychladnúť a oddelíme od papiera na pečenie. Tento krok sa zdá síce logický, ale píšem to pre istotu, aby ste to neurobili náhodou až vtedy, keď bude už plnka na ceste.

 

Plnka na tvarohovú roládu

Príprava plnky 

Počas toho, ako sa nám pečie cesto, si vypracujeme plnku. Zmiešame tvaroh, ovocie, cukor a vanilku. Ja som chcela mať plnku jemnejšiu, tak som to celé mierne rozmixovala ručným mixérom. Na koniec som vmiešala na jemno nasekané orechy. Plnku rovnomerne rozotrieme na cesto a zrolujeme do rolády.

Jeden z mojich troch pokusov nevyšiel bez menších trhliniek, ale tvar si to uchovalo. Roládu dáme na asi pol hodinu do chladničky a môžeme podávať. Chutí výborne aj s dobrou, domácou troškou šľahačky.

Na obrázku je roláda s polovičnou dávkou tvarohu a aj s výdatnejšou porciou tvarohu, ako uvádzam v ingredienciách na tento recept.

 

Tvarohová roláda s ovocím 

 Článok si môžete pozrieť aj na KAMzaKRASOU.sk, kde publikujem svoje články  


Spať na Články